55 Rajd Barbórka 2017 – Adam w nietypowej roli pilota u boku Jakuba „Colina” Brzezińskiego.

Podczas tegorocznej 55 edycji legendarnego Rajdu Barbórka, kierowca zespołu Stec Rally Team – Adam Stec, wystąpił w roli pilota u boku Jakuba „Colina” Brzezińskiego, startując Fordem Fiestą Proto.

Po piątkowym odcinku testowym rajd zapowiadał się bardzo obiecująco. Jak mówił Kuba „Warunki pogodowe były nieprzyjemne i nieprzewidywalne, ale sprawiające kupę frajdy”. W piątkowej rozgrzewce chłopaki uzyskali pierwsze miejsce, przed Filipem Nivette i Miko Marczykiem.

Niestety w sobotę od pierwszego odcinka zaczęły się problemy z autem, które zaczęło przerywać. Na kolejnych oesach problemy z elektroniką zaczęły się pogłębiać, w efekcie czego Adam i Jakub zmuszeni byli do zakończenia swojego udziału w rajdzie.
Kilka słów od Adama po Barbórce: „W tym roku nie zdecydowaliśmy się na start ekipą SRT, ale miałem przyjemność pojechać na prawym z Colinem we Fieście Proto. Powiem szczerze – to był mój pierwszy rajd na prawym. Na pewno były to ciekawe doświadczenia i jeszcze bardziej doceniam rolę Darka, który jest moim pilotem.  W piątek na testowym mieliśmy świetne tempo, niestety w sobotę zabrakło szczęścia i problemy techniczne nie pozwoliły nam na walkę. Barbórka to ciekawa i dosyć medialna impreza, teraz skupiamy się na przygotowaniach do RSMP, ale nie wykluczone, że jeszcze wrócę powalczyć o Karową – tym razem na lewym :)”.