Stec Rally Team przed rajdem 37. KOWAX Valašská Rally ValMez 2018

Nastroje przed rajdem? Nie chcemy, żeby to zabrzmiało jak PR’owe gadanie często spotykane w rajdach, ale nasz cel na ten rajd to zebranie jak największej ilości doświadczenia, która mamy nadzieję zaprocentuje podczas cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Chcemy pracować w warunkach bojowych, nad tym czego uczyli nas Wojciech Chuchała wraz z Robertem Hundlą, podczas przygotowań do sezonu.
Wystartujemy w klasie Pohár Miroslava Hošáka, w związku z tym, że w Czechach nie ma odpowiednika naszej klasy Open N, a specyfikacja naszego Lancera EVO X od docelowej klasy w której mieliśmy startować różni się m.in. sekwencyjną skrzynią. W naszej klasie startują głównie Skody 130 LR, napompowane nowoczesnymi rozwiązaniami. Nie jesteśmy tu jednak po to, aby walczyć o wynik, czy porównywać się względem innych, tylko po to, żeby zebrać ogrom doświadczenia, nabrać pewności i podnieść swoje tempo na Świdnicę.
Dystans kilometrów oes’owych Rajdu Valasska jest prawie dwukrotnie większy od Rajdu Świdnickiego, a sam rajd jest dwudniowy. Ten fakt sprawia, żę będzie to dla nas idealna weryfikacja przygotowania fizycznego i koncentracji nad którą intensywnie pracujemy pod okiem Łukasza Miki.

Mamy nadzieję, że na odcinkach nie zabraknie polskich kibiców. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszych południowych sąsiadów, jeśli nie dla nas, to chociażby dla oglądania rywalizacji czeskich gigantów na ułamki sekund z kilkunastoma autami klasy R5 na czele stawki.

Podczas tegorocznego sezonu będą nas wspierać: Stec POL, Kartony.pl, Stec Karton, Lukas-Trans Transport Międzynarodowy Łukasz Knapiński.